Sa oled siin

Endla tänava riigiasutustest saab superamet Endla-1000

Eesmärgiga muuta riigivalitsemist tõhusamaks ja vähendada kulusid liidab riik alates 1. aprillist Endla tänaval asuvad riigiasutused võimsaks ühendlöögirusikaks. Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA), Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) ja Sotsiaalkindlustusameti (SKA) ja Kaitsepolitseiameti (KAPO) liitmise järel hakkab uus superamet kandma väärikale organisatsioonile väärilist nime, Endla-1000.

 

“Muudatus on osa riigireformi elluviimise kavast, eesmärgiga muuta riigivalitsemist tõhusamaks, vähendada dubleerimist, hoida kokku kuludes ning samaaegselt tõsta tugiteenuste kvaliteeti,” märkis uue superameti Endla-1000 üks ideelisi eestvedajaid, senine TTJA peadirektor Kaur Kajak.

“Edaspidi hakkab olema nõnda, et kui inimesel on meie tänavale asja, siis saab ta efektiivselt korraga ühes ametis kõik asjad aetud. Kodanik tuleb Koidu bussipeatuses maha ja käib meie asutuse järjest läbi: TTJAs nõu küsimas, siis läheb võtab SKAst ja RTKst toetuse välja ja siis läheb annab KAPOle aru, kust ta raha sai - ning riigil kokkuhoid missugune!”, rõõmustas Kajak.

Senine Riigi Tugiteenuste Keskuse peadirektori asetäitja Martin Karro kinnitas, et asutuste liitmine on osa suurest plaanist vähendada toetuste valdkonna keerukust ja ülalpidamiskulusid. 

„Mida vähem on riiklik asutuste süsteem killustatud, seda kiirem ja soodsam on näiteks kõikvõimalike toetusrahade kasutuselevõtt ning suurem positiivne mõju Eestile,“ selgitas Karro. „See muudab iga indiviidi elu lihtsamaks – ta saab kõik oma erinevad vajadused ühest asutusest ühiste reeglite alusel rahuldatud.“

Nagu laulusalmgi ütleb, eks kõik hea tuleb kergelt. Riigireformi eest vastutav Rahandusministeeriumi asekantsler Raigo Uukkivi lisas, et võimas Endla tänava ametiasutuste kokkukleepimine on toimunud igasuguste tõrgeteta. „Riigireformi läbiviimine on õige samm riigi poolt pakutavate teenuste kaasajastamiseks. Meie asutuste inimesed on teinud oma tööd hästi ja koostöö Endla tänava riigiametitega on olnud aastate jooksul suurepärane. Endla-1000 superametisse hakkavad kuuluma hästi hallatud asutused ja tänu sellele muutub elu Tallinnas kindlasti lihtsamaks,“ muljetas Uukkivi.

KAPO, Rail Baltica ja Rahvusraamatukogu liitumine Endla-1000ga on siiski veel kahtluse all, sest need asutused asuvad liialt Endla tänava nurgal. Ühe tööversioonina on ka laual, et Kapo ja Rahvusraamatukogu liituvad kulude optimeerimise huvides hoopiski ligiduses asuva Kaarli kirikuga.