Sa oled siin

Õmblusteenus

Kõiki riideid ei pruugi saada poest ja kui Sa ise õmmelda ei oska või selleks napib aega, on võimalik kasutada õmblusteenust.

Enne tellimuse tegemist tee kindlaks, kas õmblusteenust osutab era- või juriidiline isik. Üks võimalus selleks on vaadata, kelle pangakontole tuleb teenuse eest raha kanda – eraisiku või firma arvele.

Samuti uuri teenusepakkuja tausta internetist ja sõpradelt-tuttavatelt, kontrolli ka tarbijakaitseameti musta nimekirja.

Kui tellid õmblustöö eraisikust õmblejalt, ei saa Sa hilisemate probleemide tekkimisel  pöörduda tarbijakaitseameti poole. Eraisikutevaheliste vaidluste lahendamiseks saad pöörduda vaid kohtusse.

Võib juhtuda, et Sa ei ole õmbleja tööga rahul. Näiteks ei istu riideese seljas hästi  hoolimata võetud mõõtudest.

Sellise olukorra vältimiseks peaksid õmblejale oma soovid varakult selgeks tegema. Fikseeri tellimus kirjalikult ja pane sinna kirja kõik üksikasjad: tellitava riideeseme värv, mõõdud, maksumus, tellimuse täitmise aeg jne.

Kui tellimus on täidetud ja Sa ei ole tehtuga rahul, siis fikseeri olukord võimalusel fotodega, et Sul oleks pretensiooni esitamisel olemas tõendusmaterjal.

Kui Sa ei ole tulemusega rahul, siis pöördu esmalt teenusepakkuja poole ja kirjuta avaldus oma nõudega. Samas võib olla tagantjärele raske tõendada, kas õigus on Sinul või teenusepakkujal, kuna õmblustöö meeldimine võib olla subjektiivne.

Kui Sa teenusepakkujaga kokkuleppele ei jõua või kui teenusepakkuja Sinu avaldusele 15 päeva jooksul ei vasta, või Sa ei ole nõus firma pakutud lahendusega saad esitada avalduse tarbijavaidluste komisjonile. Komisjon võib jätta avalduse menetlusse võtmata või menetluse lõpetada, kui vaidlusaluse kauba või teenuse väärtus või tarbija nõude suurus on alla 30 euro, vaidlus on sisutühi või perspektiivitu. 

Pea meeles!

  • Ära maksa kergekäeliselt sajaprotsendilist ettemaksu.
  • Küsi teenuse eest tasumisel teenusepakkujalt ostu tõendavat dokumenti.
 

Teenustest ja teenuse lepingutest »
tagasi teemalehele