Sa oled siin

Keemiline puhastus, pesumaja

Mõnda riideeset ei tohi pesta, vaid see tuleb viia keemilisse puhastusse. Kui kodus pole pesumasinat ja käsitsi rõivaid pesta tundub aeganõudev ja vaevarikas, tulevad appi pesumajad.

Võib juhtuda, et viid riideeseme keemilisse puhastusse või pesumajja, kuid pole tulemusega rahul. Näiteks ei ole tulnud välja kõik plekid või on riideeseme värv tuhmunud. Võib ka ette tulla, et Sinu riideese on sootuks rikutud, näiteks on see läinud pärast puhastamist täielikult teist värvi või mitme numbri võrra väiksemaks.

Sellise olukorra vältimiseks peaks teenindaja riideeset vastu võttes selle üle vaatama ja panema kirja, millises olukorras see on. Teenindaja peaks Sind ka enne puhastusprotsessi võimalikest probleemidest teavitama, näiteks kui pole kindel, kas riideeset on võimalik täielikult puhtaks saada või on vaja sellelt osa detaile enne puhastamist eemaldada.

Peaksid ka ise riideeseme enne keemilisse puhastusse või pesumajja viimist põhjalikult üle vaatama ja vajadusel teenindajale selgitama, mis materjalist on riideese ja mis plekkidega on tegemist.

Teenustest, 
teenuste lepingutest »
tagasi teemalehele​​​

Kui Sa pole tulemusega rahul või Sinu riideese on täiesti rikutud, siis pöördu esmalt teenusepakkuja poole ja kirjuta avaldus oma nõudega. Samas on tagantjärele sageli väga raske tõendada, kas õigus on Sinul või kauplejal.

Kui Sa teenusepakkujaga kokkuleppele ei jõua Kui Sa ei ole teenusega rahul, pöördu esmalt pretensiooniga kaupleja poole, kellelt teenuse ostsid. Kui teenusepakkuja keeldub kaebust lahendamast või Sa ei ole nõus firma pakutud lahendusega saad esitada avalduse tarbijavaidluste komisjonile. 

Kui soovid, et keemiline puhastus hüvitaks Sulle rikutud riideeseme maksumuse, siis oleks hea, kui Sul on alles eseme ostutšekk. Vastasel juhul võib tarbijakaebuste komisjon jätta kaebuse läbi vaatamata, kui keemilise puhastuse eest tasutud summa on alla 30 euro.

Ära eelda, et teenusepakkuja hüvitab Sulle kogu rikutud riideeseme ostusumma, kuna riideese pole enam uus. Seetõttu võiksid kahju hüvitamise puhul olla valmis kompromissiks.

Kohus otsustab hüvitise suuruse juhul, kui kahju tekitamine on kindlaks tehtud, kuid kahju täpset suurust ei ole võimalik välja selgitada.

Pea meeles!

  • Ära eelda, et tugevalt määrdunud toode näeb pärast pesumajja või keemilisse puhastusse viimist välja nagu uus. Mida vanem on plekk, seda raskem on seda eemaldada. Seega vii riideese puhastusse kohe, kui see määrdub.
  • Nii keemilise puhastuse ettevõtted kui ka pesumajad järgivad rõivaste puhastamisel reeglina nende märgistusel olevaid hooldusjuhiseid. Kui oled märgistuse riideesemelt eemaldanud, on puhastamisel tekkida võivaid probleeme raske lahendada, kuna rõival pole hooldusjuhiseid, mida järgida.
  • Järgi rõivastel olevaid hooldusjuhiseid ka ise ning ära vii näiteks keemilisse puhastusse riideeset, mille puhul on keemiline puhastus keelatud, või siis pesumajja eset, mida ei tohi pesta.
  • Eriti hinnalisi riideesemeid ära võimalusel pesumajja ega keemilisse puhastusse vii, vaid pese neid kodus käsitsi, kui hooldusjuhised seda lubavad.

  • Küsi teenuse eest tasumisel teenusepakkujalt ostu tõendavat dokumenti.

 

Teenustest ja teenuse lepingutest »
tagasi teemalehele